Karo Halı

Otel Karo Halı

Karo Halı Nedir ? | Karo halı


Karo halılar, polyamid veya polipropilen ipliklerin dokuma yöntemiyle kısa formda üretilmesiyle oluşturulan modüler halılardır. Farklı boyutlara sahip oldukları gibi çok fazla renk ve desen seçeneği de sunmaktadır.


Yoğun trafiğe uygun, darbe ve aşınma dayınımı oldukça yüksek olan karo halılar antibakteriyel özelliğine de sahiptir. Mekanlarda, ses ve ısı izolasyonunda da katkı sağlamaktadır. Ev, ofis, otel veya kamu kurumlarında modüler olması, aşınma dayanımı ve kolay temizlenebilmesi açısından tercih edilmektedir.


Kare halı olarak da bilinen karo halılar çoğunlukla kare formunda üretilmektedirler. Bunlardan bazıları 48cm x 48cm, 50cm x 50cm, 60cm x 60cm ve 96cm x 96cm gibi farklı boyutlardadırlar. Ayrıca kare dışında diktörtgen ve farklı geometrik yapıdaki çeşitleride vardır.


Karo halıların duvardan duvara halılara göre avantajları

Karo Halının Avantajları


Karo halılar, duvardan duvara halılara kıyasla modüler yapıda olması, dayanıklılığı, kolay temizlenebilmesi gibi temel özelliklerinden ötürü mimari projelerde çokça tercih edilmektedir.
Karo halıların sadece kurulumu kolay değil, aynı zamanda zeminden söküp çıkarılmasıda kolaydır.
Halı yüzeyinde aşınma ve hasar meydana gelirse tüm zemini değiştirmekle uğraşmaktansa, sadece hasarlı karoyu yerinden kolayca çıkartarak yenisi ile değiştirebilirsiniz. Ayrca halıların uygulandığı zemin yüzeyinde oluşabilecek bir problemde tüm halıyı yerinden sökmek yerine, sadece problemli alandaki karo halıları yerinden çıkararak çok daha kolay bir şekilde çözüm sağlayabilirsiniz.


Duvardan duvara halılarda da tamir işlemi yapılabilir yalnız uygun halı sipariş ve montaj süreci karo halılara kıyasla daha uzun ve karmaşıktır. Bu sebeple zeminlerde modüler bir halıya sahip olmak sizi bu tarz olumsuz etkenlerden de koruyacaktır.


Hayal Gücünüz ile Zeminlerde Benzersiz Tasarımlar Oluşturun | Karo halı


Karo halılar, duvardan duvara halılara kıyasla zeminlerde daha fazla tasarım esnekliği sunarlar. Boya endüstrisindeki gelişen ARGE ile karo halılarda, duvardan duvara halıların sahip olamayacağı çok fazla renk ve desen yaratmak mümkündür. Karo halıların modüler yapıda olması sebebiyle zemine farklı şekillerde döşenebilmektedir. Sizin hayal gücünüz ile bu birleştiğinde mükemmel sonuçlar ortaya koyacaktır.


Karo Halılar ile Yenilikçi ve Modern Zeminler | Karo halı


Mekana girdiğinizde sizin veya ziyaretçilerinizin zemin üzerinde yürürken gerek ayak konforu gerekse mekanın atmosferine uygun tasarımı dikkat çeken önemli unsurlardan biridir. Karo halıların sahip oldukları çok fazla renk ve desen ile size hitap eden mükemmel tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz.


Karo halılar, duvardan duvara halılara kıyasla sesi daha fazla absorbe etmesi, ayak konforu, ısı yalıtımı, dayanıklılık gibi avantajlarla mekanların zemininde ideal çözümler sunmaktadır.


Ofis Karo Halı
Ofis Karo Halı

Karo halılar yoğun insan trafiğinin olduğu mekanlar için uygundur. Ofis gibi alanlarda karo halılaları kullanmak hem ayak konforu hem de mekanın estetiğiyle bütünleşen bir zemin yaratmak için doğru tercihdir. Çok fazla renk ve desen seçeneği sunması sebebiyle minimalist veya modern bir tercih oluşturabilirsiniz. Ofis içerisindeki sandalye vb. hareketli araçların karo halı yüzeyinde hareket etmesinde hiçbir problem yoktur. Dayanıklı yapısı ile aşınma mukavemeti oldukça yüksektir.


Otel Karo Halı
Otel Karo Halı

Konaklama endüstrisinde kusursuz bir hizmet sunmak, müşterileriniz için birinci sınıf deneyim yaratmak anlamına gelir. Oteller, restaurantlar, kulüpler veya barlar için benzersiz bir ortam oluşturmak müşterilerinizin kapıdan içeri yürüdükleri andan itibaren başlar. Onları şaşırtmalı ve meşgül etmelisiniz. Konuk odalarında, lobilerde, spor salonlarında, giriş yollarında, toplantı odaları ve koridorlar gibi yoğun trafikli alanlarda kullanılmaktadır.


Karo Halıların Bakımı ve Temizliği | Karo halı


Karo Halı Bakımı ve Temizliği

Yüzeyi kısa ve az tüylü olduğundan kir ve döküntüyü minimum seviyede tutar. Karo halıları, herhangi bir halıda olduğu gibi elektrikli veya vakumlu süpürge ile temizleyebilirsiniz.


Karo halı yüzeyinde çıkarılamaz bir leke veya problemli bir yüzey var ise o bölgedeki karoyu dışarı çıkarıp yenisi ile değiştirerek pratik bir şekilde çözebilirsiniz. Bu sebeple problemli yüzeylerin temizlenmesi , duvardan duvara halılara kıyasla daha kolaydır.


Karo Halıların Özellikleri


Dayanıklıdır

Kısa tüylü ve çok sıkı ilmekli olarak üretilmektedir. Yoğun insan ve ticariği trafiğe dayanabilir şekilde tasarlanmıştır. Yüzeyinde tasarım havası katmak ve uzun süre iyi görünmelerine yardımcı olmak için benekler, çizgiler veya desenler bulunur.


Su ve Nem Direnci

İlmeklerin sık dokunmasından dolayı ve yüzey mukavemetinden ötürü, diğer halılara kıyasla su ve neme karşı daha fazla dayanıklıdır.


Ortamdaki Hava Kalitesi – Alerjenler

Genellikle daha düz ve kısa tüylü bir yüzeye sahip olduğundan az kir tutar. İç mekanlarda,  ortamın hava kalitesi için daha iyidir. Astım ve benzeri sağlık sorunları yaşayan kişiler için problem oluşturmaz.
Anti alerjik yapıdadır.


Boyutları Karo halılar çoğunlukla kare boyutlarında 48cm x 48cm, 50cm x 50cm, 60cm x 60cm ve 96cm x 96cm ölçülerinde satılmaktadır