Lvt Zemin Kaplama

lvt zemin kaplaması

Vinil döşeme, evin her yerinde çekici ve uygun fiyatlı bir seçenektir. Banyolarda, mutfaklarda, yaşam alanlarında ve daha fazlasında iyi sonuç verir. Birçok insan vinil döşeme ile laminat kaplama arasında tereddüt eder. Her iki seçeneğin de artıları ve eksileri vardır.


Lvt Zemin Kaplama konut ve ticari ortamlarda eşit derece iyi performans gösteren, ekonomik bir malzeme arıyorsanız ahşap görünümlü vinil döşemeyi tercih edebilirsiniz. Son derece dayanıklı bir kaplama çeşididir. Yoğun yaya trafiğine ve ayrıca çizilmelere, lekelere karşı  da dayanıklıdır.


Lvt Zemin Kaplamanın Avantajları


lvt zemin kaplama

Dayanıklı

Vinil döşeme, ömrü 10 ila 20 yıl arasında değişebilen hafif ve son derece dayanıklı bir malzemedir. Uygun bakım ve kaba kullanıma maruz bırakmadan uzun ömürlülüğü daha da arttırılabilir.


Suya dayanıklı

Vinil döşeme suya karşı mükemmel bir dirence sahiptir ve ayrıca kaymaz özelliklere sahiptir. Bu, onu banyolar için veya önemli ölçüde nemin bulunduğu alanlarda uygun hale getirir.Bakımı kolay

Lvt Zemin Kaplama kullanılan zeminlerde rutin temizlik için, leke ve kiri çıkarmak için bir süpürge, elektrikli süpürge veya nemli paspas – mop kullanın. Ayrıca zemini, sandalyelerin ve mobilyaların hareket ettirilmesinden kaynaklanabilecek çizilmelere karşı koruyun. Ancak vinil karolarda herhangi bir hasar olması durumunda, tek tek parçalar kolayca değiştirilebilir.


lvt zemin kaplama modelleri

Leke tutmaz

Vinil karolar homojen ve hetorejen olmak üzere iki çeşittir.Homojen olan vinil kaplamalar tekdüze bir renge sahiptir ve malzemenin bu özelliği çizikleri gizler ve onları daha az görünür hale getirir.Zeminde oluşabilecek lekelerden korunmak için bir yüzey bariyeri görevi gören şeffaf aşınması tabakası da yoğun trafikli mekanlarda yapranmasını önlemektedir.


Ayaklarda rahatlık

Vinil zeminler, ince bir köpük veya keçe destek tabakasına sahip oldukları için ayak altında yumuşak bir his verir. Sonuç olarak bu yüzey, sert zeminlere göre zeminde daha uzun süre yorulmadan ayakta durmayı sağlar. Diğer bir artı, cam nesnelerin bu zeminlere hafifçe düşürüldüğünde kırılma olasılığının daha düşük olmasıdır.