Karo Halı

karo halı


Zemine kolaylıkla uygulanabilen kısa tüylü yoğun trafiğe uygun ve aşınma dayanımı oldukça yüksek portatif karo formunda halılardır. Antibakteriyel olduğu gibi, mekanlarda ses ve ısı izolasyonuda sağlamaktadırlar. Evinizde, ofisinizde, otellerde veya kamu kurumlarında diğer zemin kaplama malzemelerine kıyasla özellikleri bakımından oldukça çok tercih edilmektedir.

Duvardan duvara halılara kıyasla çok daha geniş desen ve renk yelpazesine sahiptirler.


Karo halı maliyet ve zaman tasarrufu sağlar.


Küçük boyutları ile halıların kaldırılması, taşınması ve montajı duvardan duvara halılara göre çok daha kolaydır. Bu, diğer halı türlerine göre ana faydalarından biridir.

Halı karoları ayrıca, özellikle çok sayıda köşe ve tek açıya sahip odalarda çok daha az kesim gerektiğinden, kurulum sırasında tipik olarak önemli ölçüde daha az atıkla sonuçlanır. Bazı üreticiler, halı montajcıları için hayatı daha da kolaylaştıran çok modelleri de sunar.

Bu nedenlerden dolayı karo halılar duvardan duvara halıya göre önemli ölçüde maliyet ve zaman tasarrufu sağlar ve bu da karo halıları kısıtlı bütçeli veya kısıtlı zaman çizelgesine sahip projeler için ideal bir seçim haline getirir.


Karo Halı Modelleri
Karo Halı

Karo Halıların Avantajları


Uygulama

Uygulaması kolaydır. Evinizde rahatlıkla hızlı bir şekilde kendiniz de uygulayabilirsiniz.


Renkler

Yaratıcılığınızı ifade etmenin ve mekana farklı bir dokunuş katmanın harika bir yoludur. İstediğiniz renkleri kullanarak veya karıştırarak eşleştirebilirsiniz. Bu şekilde farklı kombinler oluşturarak hayal gücünüzle beraber mükemmel tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz.

Müşterilerinize ofisinizde, iş yerinizde sizi yansıtan mekanların sıcaklığı ve minimal dokunuşlar sunabilirsiniz.Çocuklarınız için eğlenceli bir oyun odası yapmak için karo halılar mükemmel bir seçenektir.


Ekonomiktir

Eğer uygulamasını kendiniz yapıyorsanız, diğer halı seçeneklerinden daha ucuz olabilir. İşçilikten, teslimattan bu şekilde tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca sert zeminlerden önemli ölçüde daha ucuzdur. Odanıza biraz sıcaklık ve renk katacaktır.


Bakımı ve Temizliği

Herhangi bir bölgede leke var ise o bölgedeki karoyu dışarı çıkarıp  kolaylıkla yenisi ile değiştirebilimenizdir. Bu nedenle, uzun vadede normal duvardan duvara halıya göre çok daha uzun süre dayanabilir.

Temizlenmesi kolaydır. Herhangi bir halıda olduğu gibi süpürmeniz yeterlidir. Yüzeyi daha az tüylü olduğundan kir ve döküntüyü minimum seviyede tutarlar. Birçok karo halı modelide kir ve lekeyi kamufle eden bazı renk değişimlerine sahiptir.


İpucu: Karo halı siparişi verdiğinizde, sonradan yüzeyde oluşabilecek kusurların tamiri gibi işlerde kullanılmak üzere elinizde fazladan bir miktar bulundurduğunuzdan emin olun.

Dayanıklıdır

Yüzeyi kısa tüylü, ilmekli ve ilmekler çok sıkı olarak üretilmektedir. Yoğun ticari trafiğe dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Karo halıların çoğu daha koyu renktedir. Yüzeyinde tasarım havası katmak ve daha uzun süre iyi görünmelerine yardımcı olmak için benekler, çizgiler veya desenler bulunur.


Ayrıca bir çok karo halı modeli, gelişmiş leke korumasına sahiptir. Tekerlekli ofis koltuklarına karşı dayanıklıdırlar ve bu koltukların sorunsuz bir şekilde halı yüzeyinden hareket etmesine problem teşkil etmezler. 


Ortamdaki Hava Kalitesi / Alerjenler

Sert yüzeyli zemin kaplamalarını tercih eden birçok müşteri, ucuz ve daha sıcak bir alternatif olarak karo halıya yönelmektedir. Genellikle daha düz ve kısa tüylü bir yüzeye sahip olduğundan az kir tutar ve iç mekanlarda hava kalitesi için daha iyidir.


Su ve Nem

Duvardan duvara halılara kıyasla su ve neme karşı daha fazla dayanıklıdır. Bunun nedeni yüzeyinin suya karşı dirençli olması , hemde halı yüzeyindeki ilmiklerin sık dokunmasından kaynaklıdır. Evinizde yaşayan evcil hayvanların oluşturabileceği ufak tefek kazalara karşı diğer halı türlerine kıyasla da daha dayanıklıdır.


Karo Halı Renkleri

Boyutu

Karo halılar çoğunlukla 50 cm x 50 cm boyutlarında satılmaktadır. Yalnız farklı boyutlarda olan karo halı modelleri de mevcuttur. Bunlar dikdörtgen veya farklı geometrik şekillerde olabilir.


Modeller

Karo halıların bir çok renk ve desen seçeneği vardır.  Kullanmak istediğiniz mekanlarda hayal gücünüzün de yardımıyla muhteşem bir görüntü oluşturabilirsiniz. Farklı renkleri karıştırabilir ve eşleştirebilirsiniz. Yüzeydeki desenlerle, çizgiler veya kutu şeklinde tasarımlar oluşturabilirsiniz. Hatta sadece renkleri kullanarak zeminde canlı, stil sahibi bir görünüm yakalayabilirsiniz. Desenli karo halıların yönünü değiştirek bile zeminde modern, minimal farklılıklar oluşturabilirsiniz.