Duvardan Duvara Halı

halıfleks

Gelişen teknoloji ile halılar ev veya iş yerlerinde daha dayanıklı, daha sağlıklı ve her zamankinden daha fazla seçenekle sunuluyor. Çok çeşitli stiller, desenler ve türler ile satılan duvardan duvara halı modelleri diğer zemin türlerine göre ekonomiktir.


Halı seçerken göz önünde bulundurulması gerek başlıca iki özellik vardır. Birincisi yapımında kullanılan doğal veya sentetik elyafın türü diğeri ise elyaf- hav ilmeklerinin halı desteğine nasıl bağlandığı. Bu özellikler halının konforunu, ayak altında nasıl hissettirdiğini ve aşınma özelliklerini belirler.


Duvardan duvara halılarda kullanılan bir çok elyaf türü vardır. Ancak en yaygın olanları naylon, polyester, polipropilen, akrilik ve yündür. Halılar, bir gömleğe düğme dikilmesine benzer şekilde elyaf ipliklerin destek malzemesinden ilmeklenmesiyle yapılır. Bu lif ilmekleri daha sonra ya bozulmadan bırakabilir ya da çeşitli açılarda ve uzunluklarda kesilebilir.


Halılar ayrıca gürültüyü azaltma işlevine de sahiptir. Özellikle merdivenlerde veya koridorlarda kullanıldığında.Korucuyu leke tutmaz kaplamaların artan kullanımıyla, halı temizleme ve bakımıda kolaydır.


Duvardan Duvara Halı Modelleri